интернет-магазин
 
найти
   
Главная Оплата и Доставка Каталог Корзина О нас Контакты
У нас можно купить
Презентация компании
Сравнительная анкета

Будка для собаки своїми руками

Для багатьох порід собак, наприклад німецьких вівчарок, перебування на вулиці - вкрай необхідна умова, що забезпечує нормальну життєдіяльність вашого вихованця.

Собакам (особливо мисливських порід) не обійтися без загартування, яке гарантоване при створенні гарних умов для життя на свіжому повітрі. Насправді у доброго господаря, собака ніколи не буде жити, де-небудь під навісом або в іншому затишному закутку; він заздалегідь подбає про створення будки для собак, спеціально для свого улюбленця.

Розташування будки

Як завжди, перед початком будівництва, вибираємо місце з підходящим оглядом; адже нашому чотириногому другу важливо, щоб вся територія була під постійним наглядом, з його боку. Місце вибране для будівництва будки своїми руками має висвітлюватися сонячним світлом і бути сухим. Поруч обов'язкове джерело тіні в спекотний сонячний день.

Ні в якому разі не можна розташовувати будку поблизу приміщення з іншими домашніми тваринами; вся справа в тому, що продукти життєдіяльності інших мешканців подвір'я, будуть виділятися в атмосферу і можуть погано відбитися на здоров'ї собаки.

Габарити собак і будки

Першою справою треба визначити габарити майбутньої будови. Виходити треба з розмірів, власне, собаки, а так само температурних умов в яких буде експлуатуватися будка. Адже якщо собака житиме в ній і взимку, то чим більше буде внутрішній простір, тим складніше буде його прогріти.

Увійшовши в будку, собака повинна мати можливість розвернутися всередині і вільно лягти.
Якщо у вас кілька вихованців, то можна передбачити перегородку всередині.

За габаритами, собак можна умовно розділити на три групи: дрібні, середні і великі.

  • Ширина, довжина і висота корпусу: 70 * 55 * 60.
  • Ширина і висота входу: 30 * 40.
  • Ширина, довжина і висота корпусу: 115 * 75 * 80.
  • Ширина і висота входу: 35 * 50.
  • Ширина, довжина і висота корпусу: 135 * 100 * 95.
  • Ширина і висота входу: 40 * 60.

Ширина грудей - збільшуємо значення на 5-8 см і отримуємо ширину лазу.
Висота в холці - віднімаємо 5 см і отримуємо висоту лазу.
Від носа до хвоста - ширина будки.
Висота собаки - висота будки.
Глибина будки, як правило, приблизно дорівнює висоті.

Отримані розміри можуть бути трохи змінені в бік збільшення, проте зменшувати їх не слід. В іншому випадку вашій собаці буде тісно в будці. Не забудьте також, що якщо ваш вихованець ще щеня і повинен вирости, то і розміри будки треба закласти на виріст.

Вхід-лаз краще всього розташувати в довгій частині будки, при цьому, змістивши його в будь-яку сторону від центру. Дах може бути різної форми, наприклад односхилим. Але вийде набагато симпатичніше, якщо виконати його двосхилим, з маленьким горищем, в якому можна зберігати, наприклад - собачі іграшки.

Матеріали для собачої будки виберемо натуральні та екологічно чисті. Кращого будматеріалу, ніж дерево хвойних порід - просто не знайти. Тому нам знадобиться вагонка, шпунтована дошка для підлоги, брус 100х100, 100х50 і 40х40, а також дрібний погонаж - жолобник (вузький симетричний плінтус) і декоративні рейки.

Отже, приступимо!

Почнемо з днища будки

Підлога повинна бути теплою і подвійною. Відпиляєте два бруски 40х40 - довгою рівною ширині будки. На бруски пришийте підлгову дошку і переверніть конструкцію, що вийшла.

Запиліть та встановіть по кутах чотири бруса 100х100 довжиною рівною висоті будки + 45мм.

У тому місці, де буде розташований вхід-лаз - встановіть два бруски 40х40.

Також закріпіть проміжні стійки, рівні за довжиною внутрішньому розміру висоти будки (на них буде спиратися кришка-стеля).

Обшийте зовні конуру вагонкою (дошкою).

Використовуйте при цьому оцинковані цвяхи з маленьким капелюшком. Уважно стежте за вертикальністю стійок.

Тепер зробимо кришку-стелю

Як і дах будки, - кришка-стеля повинна обов'язково бути знімною. Це необхідно для того щоб було легше проводити регулярне прибирання та обробку будки від паразитів хімічними засобами.

Стеля має бути теплою. Для виготовлення знімної кришки використовуйте бруски 40х40. Сколотіть з них периметр і нашийте на нього аркуш фанери в розмір.

Якщо будка досить велика, то в середину периметра вріжте проміжні брусочки, щоб фанера не провисала.

Отриману конструкцію вистеліть пергаміном і укладіть всередину мінеральну вату для утеплення. Можна робити утеплення пінопластом.

Пришийте зверху другий лист фанери. Для зручності - передбачте на кришці ручки.

Зробимо гідроізоляцію днища будки

Оброблення деревини складом «сенеж» запобіжить появі цвілі. До того ж це просочення зробить деревину вогнезахисною.

Покладіть конструкцію на бік і гарненько просочіть «сенежом» дно будки.

Потім, за допомогою степлера закріпіть руберойд і прибийте до днища дві дошки 100х50. Це дозволить дну добре вентилюватися і зробить будку ще більш утепленою.

Бруси також покрийте антисептиком «сенеж» або «пінотексом».

Займемося утепленням стін і підлоги

Вистеліть дно будки пергаміном, закріпивши його скобами за допомогою степлера. Укладіть утеплювач і ще раз укрийте пергаміном. Це необхідно, щоб наявні в скловаті мікро-частинки скла не проникли назовні і не заподіяли шкоди здоров'ю вашого вихованця.

Якщо будка великого розміру, то прибийте до дна додаткові брусочки-лаги, щоб чистова підлога не «гуляла» під вагою собаки.

Прибийте чистову підлогу.

Ту ж процедуру проробіть і з стінами будки

На підлогу покладіть і прибийте лист фанери, щоб кігті собаки не застрявали в щілинах.
Понизу і по кутах буди - прибийте жолобник. Зробіть поріжок і обрамлення лазу.

Дах будки робиться похилий або ж плоский. Плоский дах є улюбленим місцем відпочинку буквально для всіх собак.

Двосхилий похилий дах

Почніть роботу над дахом будки з виготовлення фронтонів. Зробіть периметри з бруса 40х40. У передньому фронтоні передбачте проріз під дверцята горища. Обшийте периметри вагонкою і "пристреліть" степлером пергамін зсередини.

Оскільки дах будки, як і кришка-стеля, повинні бути обов'язково знімними, зробіть наступне: у торці кутових брусів будки забийте (але не до кінця) по цвяху діаметром 7-10 мм, попередньо висвердливши під них отвори, щоб бруси не тріснули. Ножівкою по металу спиляєте капелюшки.

Вийшли штирі, на які треба насадити фронтони. У фронтонах розмітьте і просвердліть отвори під штирі. Встановіть фронтони на місця. Тепер необхідно зробити обрешітку даху.

Обрешітку зручніше робити за місцем. Але спочатку треба виставити фронтони строго вертикально. Тепер залишилося "приколотити" обрешітку.

Її можна зробити з вагонки або обрізної дошки, передбачивши випуски ззаду і спереду.

На торці обрешітки прибийте лиштву-вагонку, а знизу - зробіть підбивку з фанери.

Перекрийте дах руберойдом і укладіть бітумну черепицю, закріпивши її скобами за допомогою степлера.

Залишається пофарбувати зовні готову конуру «пінотексом».

Зсередини нічим фарбувати не слід!

Під підбивкою даху, буде відмінно виглядати невеликий ліхтарик-нічник.
У темний час доби, такий декор прикрасить і будку, і навколишній простір.

Отже, можна встановлювати її на постійне місце

Розташувати будку слід на невеликій височині так, щоб під нею не скупчувалася дощова вода, і було достатньо місця для вентиляції днища.

Найкраще закопати в землю чотири невеликих фундаментних блоки, накрити кожен з них двома-трьома шарами руберойду, в якості гідроізоляції, і встановити будку зверху.
Крім того потрібно пам'ятати, що собаки люблять бути в курсі всього, що відбувається, тому з будки повинна добре проглядатися основна територія.

Будка готова! Взимку в ній буде досить тепло, а влітку - прохолодно. Однак в холодну пору року, лаз необхідно завісити шторками з щільної тканини. Їх слід зробити з таким розрахунком, що б при заході собаки всередину, вони щільно прилягали до поверхні будки і перекривали собою вхід. Для цього їх потрібно обтяжити, пришивши до них низом кишені наповнені піском. Щоб пісок не намокав і не схоплювався від морозу, - його попередньо треба насипати в поліетиленовий пакет і потім вшити в кишені на шторку.


Якщо ви все ж таки вирішите придбати готову будку для собаки, то зверніть увагу на якість матеріалу, з якого вона зроблена. Чи немає посиніння і цвілі, випалих сучків, тріщин в дереві і т.д. Дах повинна бути знімним, а підлогу буди не повинна торкатися поверхні землі.

Для будівництва даної будки-буди були використані наступні матеріали:

Брус 100х100
Брус 100х50
Брусок 40х40
Вагонка
Підлогова дошка
Фанера
Жолобник
Декоративна рейка
Цвяхи оцинковані
Руберойд
Бітумна черепиця
Пергамін
Мінеральна вата
Пінотекс (pinotex)
Сенеж - просочення для дерева антисептик

 

10.11.2021 Интернет магазин MaxiDveri.com.ua

 

Информация
Полезное
Лидеры продаж
Новинки


Maxidveri © 2009 - 2022. Все права защищены   
BAU.ua - Строительство и Архитектура Украины: строительные услуги, недвижимость, новостройки Каталог интернет-магазинов Украины